• امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
0

حمله تند و بی‌سابقه مربی تیم‌ملی کشتی فرنگی به بنی تمیم!

  • کد خبر : 2338
  • 05 مهر 1402 - 9:00
حمله تند و بی‌سابقه مربی تیم‌ملی کشتی فرنگی به بنی تمیم!
مربی خوزستانی تیم ملی کشتی فرنگی به انتقاد شدید از مدیرکل ورزش و جوانان استان که از قهرمان کشتی محسوب می‌شود، پرداخت.

صدای جریده: تیم ملی کشتی فرنگی ایران در جهانی صربستان در حالی که در ترکیب خود از شش فرنگی کار خوزستانی نیز بهره می‌برد موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابت ها شد. امین میزازاده با عبور از سد رضا کایالپ دارنده ۱۲ مدال طلای جهان و المپیک به مدال طلای سنگین وزن رسید، پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم مدال برنز را ازآن خود کرد و علیرضا مهمدی در ۸۲ کیلوگرم صاحب گردن آویز نقره شد.

محسن نژاد هم اگرچه به مدال نرسید اما موفق به کسب سهمیه المپیک شد. در این دوره از رقابت ها ایمان محمدی و دانیال سهرابی دیگر خوزستانی های تیم ملی از رسیدن به مدال بازماندند و حاصل تلاش خوزستانی ها کسب ۳ مدال و ۲ سهمیه المپیک بود. این افتخارآفرینی خوزستانی‌ها در حالی بود که فرزاد ایمانعلی‌زاده نیز به عنوان مربی خوزستانی در کادرفنی تیم‌ملی حضور داشت. گفت و گو با این مربی را درباره عملکرد تیم ملی در بلگرداد، در ادامه می خوانید.

تاریخ‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی در بلگراد

فرزاد ایمانعلی زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: فکر می کنم اولین بار در تاریخ کشتی فرنگی ایران است که تیم ملی پیش از المپیک توانسته نایب قهرمان مسابقات جهانی شود. در سال ۲۰۱۱ پیش از المپیک سوم شدیم و قبل و بعد از آن نیز دیگر روی سکو نبودیم. این مقام اتفاق خوبی بود و البته می توانستیم در دو سه وزن پایانی مسابقات جهانی صربستان بهتر باشیم و اگر آن اتفاقات نمی افتاد حتی می توانستیم به راحتی قهرمان شویم. حتی تا روز سوم مسابقات نیز برآورد کادرفنی همین بود و خوب هم پیش رفته بودیم اما متاسفانه ایمان مهمدی و ناصر علیزاده خوب کشتی نگرفتند و در حد خودشان ظاهر نشدند و مقام اولی را از دست دادیم ولی خدا را شکر روی سکو ماندیم و دوم شدیم.

حدود ۱۴ ساعت در روز کار می‌کردیم

وی بیان کرد: مسابقات سختی بود و شاید کسی باور نکند برای آماده سازی تیم در این رقابت ها روزی ۱۲ تا ۱۴ ساعت کار می کردیم و معتقدم کادر خوبی بودیم و در راس کار نیز آقای رنگرز قرار دارد که هم مدیر و قهرمان است و توانست همدلی خوبی بین اعضای کادرفنی به وجود بیاورد و مانند خانواده بودیم.

این مربی خوزستان با اشاره به حضور فرنگی کاران این استان در تیم ملی، گفت: پیش از حضور در صربستان طی دیدار با آقای جمالپور رییس هیات کشتی خوزستان که به محل اردوی تیم ملی آمده بود، گفتم کشتی خوزستان همیشه به عنوان مهد کشتی فرنگی شناخته می شود اما مهد کشتی فرنگی در رده های نوجوانان و جوانان است و در رده سنی بزرگسالان مهد کشتی فرنگی نبوده‌ایم که خدا را شکر در صربستان اتفاق خوبی برای خوزستانی ها افتاد، هر چند که می توانست بهتر هم باشد زیرا هم ایمان محمدی و هم دانیال سهرابی می توانستند خوزستان و تیم ملی را صاحب مدال کنند که اتفاقاتی رقم خورد و به این صورت نشد.

لیاقت محسن‌نژاد رفتن روی سکو بود

وی خاطر نشان کرد: در اداور گذشته کلا سه خوزستانی صاحب عنوان جهانی بودند که خوشبختانه دو کشتی گیر دیگر هم به این جمع اضافه شد؛ پویا دادمرز بعد از ۱۰ سال ایران را در سبک وزن صاحب مدال کرد و مهمدی نیز خیلی خوب کشتی گرفت و به مدال نقره رسید. طلای میرزازاده در سنگین وزن هم از نظر تیمی و هم این که از سد رضا کایالپ گذشت و تابو شکنی کرد و کار بزرگی انجام داد، خیلی برای ما مهم بود. همچنین محسن نژاد در یک وزن المپیکی که بسیار سخت است، توانست سهمیه المپیک بگیرد هر چند لیاقت او رفتن روی سکو بود که بر اثر غفلت و بدبیاری دست او از مدال کوتاه ماند.

این مربی خوزستانی عنوان کرد: افتخار می کنم به عنوان نماینده ای از جامعه بزرگ کشتی خوزستان به عنوان مربی در صربستان بودم و در حد توان تلاش کردم. تمام کادرفنی از همه چیز خود گذشتند و تلاش کردند و خدا را شکر نتیجه کار نیز خیلی خوب بود.

از دلخانی به خاطر عملکرد بسیار خوب محمدی گذشتیم

وی درباره ناکامی دنیال سهرابی و ایمان محمدی نیز گفت: ایمان ۲۰ ساله و دانیال ۱۹ ساله است و سال گذشته در جوانان جهان کشتی گرفتند. در جهانی صربستان به خاطر عملکرد بسیار خوب ایمان محمدی در جام جهانی بزرگسالان، از میثم دلخانی که قهرمان وزن ۶۳ کیلوگرم جهان بود گذشتیم چون به توانایی های ایمان باور داشتیم اما جهانی صربستان چون در سال منتهی به المپیک است، بسیار سخت بود. سال گذشته تیم ملی ایران با اختلاف ۲۹ امتیاز از تیم سوم، در رده چهارم قرار گرفت و روسیه، بلاروس و کوبا هم نبودند. کلا مسابقات جهانی صربستان متفاوت بود. محمدی هم درگیر جو مسابقات شد، وگرنه توانمند است و قرعه خوبی هم داشت ولی انتظارات از او برآورده نشد. به هر حال او جوانی کرد و در جو مسابقات گم شد. او دو سه ایراد هم دارد که باید قطعا حل شود. معتقدم او کشتی گیر بسیار خوبی است اما در حاک فن نمی زند و در خاک فن می خورد. محمدی در دو مقوله کشتی فرنگی ضعف دارد اما در سرپا خیلی خوب است ولی این نوید وجود دارد که ایمان بتواند در سال های آینده برای کشور و خوزستان افتخار آفرینی کند.

سهرابی در کشتی با ارسلان جوانی کرد

ایمانعلی زاده ادامه داد: سهرابی در وزن کشی مسابقات ۷۱ کیلوگرم بود و زیر وزن بود و بدترین قرعه به دانیال خورد. اگر به علی ارسلان که سال قبل قهرمان جهان شده بود، نمی خورد شرایط بهتری برای او رقم می خورد. همه کادرفنی می دانستیم که ارسلان در تایم دوم نمی تواند کشتی بگیرد زیرا سهرابی از نظر قدرت بدنی و جسارت پتانسیل بالایی دارد اما جوانی کرد و سه بارانداز خورد و مغلوب شد. او در فینال کشتی امیدهای جهان که خودم هم با او بودم، ۷ بر صفر عقب بود اما کشتی را برگرداند و ۱۷ بر ۷ برنده شد و تصور می کردم در کشتی با ارسلان در جهانی صربستان آن کار را انجام دهد و کشتی را برگرداند اما نشد. البته تلاش کرد و اگر کشتی ۲۰ تا ۳۰ ثانیه ادامه پیدا می کرد، می توانست برنده باشد. حتما در آینده سهرابی و محمدی حرف های زیادی برای گفتن دارند و ان شاءالله کشتی ایران و جهان را صاحب مدال المپیک می‌کنند.

محمدعلی گرایی عجول نبود مدال می‌گرفت

وی در ادامه درباره عملکرد برادران گرایی و ساروی در بلگراد، عنوان کرد: این کشتی گیران باتجربه و عنوان دار جهان هستند و حتی ساروی و محمدرضا گرایی عنوان دار المپیک نیز هستند. به نظرم محمدعلی گرایی نسبت به یکی دو سال قبل خیلی بهتر کشتی گرفت و اگر عجول نبود و اشتباه نمی کرد، باتوجه به این که از نظر بدنی کم نیاورد می توانست نتیجه بگیرد و روی سکو باشد. محمدرضا گرایی هم خیلی مواقع کشتی های حساس را برنده می شود اما در صربستان می توانست خیلی بهتر کشتی بگیرد. همان طور که گفتم سطح مسابقات خیلی بالا بود و هر کسی در جهانی نروژ طلا گرفته بود در صربستان روی سکو هم قرار نگرفت. ضمن این که گرایی باتوجه به این که وزن کم کرده بود، بدن دیرتر ریکاوری می شود و قطعا محمدرضا گرایی آن گرایی که سه سال پیش که راحت وزن می کرد، نیست. وظیفه ما به عنوان کادرفنی این است که محمدرضا را مدیریت کنیم تا او بتواند اتفاق بزرگی برای تاریخ کشتی ایران رقم بزند چون در تاریح کشتی آزاد و فرنگی ایران کسی را نداریم که صاحب دو مدال طلای المپیک باشد و از این نظر محمدرضا این شانس را دارد که به دومین مدال طلای المپیک برسد.

بنی‌تمیم دوست دارد رفقایش جای من در تیم‌ملی باشند

این مربی خوزستانی در ادامه با قدردانی از استاندار خوزستان و ریاست هیات کشتی استان، اظهارکرد: آقای جمالپور خیر است و از جیب خود برای کشتی خرج می کند و مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان هرچند خودش قهرمان کشتی است اما اصلا از کشتی حمایت نکرده است. شاید اصلا نداند که من مربی تیم ملی هستم و چند خوزستانی در بلگراد کشتی گرفتند. نقد بسیار بزرگی به آقای بنی تمیم دارم. او هیچ وقت با ما تماس نگرفته است و جویای حال هیچ کدام از ورزشکاران را جویا نشده است. انتظار خیلی بیشتری از او می رفت اما احساس می کنم او در رفاقت گیر کرده است و دوست ندارد من نوعی مربی تیم ملی باشم و دوست دارد رفقای دیگری از او جای من باشند، البته من سرجای خود نشسته ام و در جهانی کشتی گیر داشتم. در بازی های آسیایی هم مجددا کشتی گیر دارم و کار خودم را انجام می دهم. احساس می کنم کسی گه در کار رفاقت را قاطی کند، قطعا موفق نمی شود و قابل نقد است. متاسفانه از بنی تمیم حمایتی ندیدیم.

مدیرکل ورزش خوزستان نگاه خوبی به فدراسیون ندارد

وی خاطر نشان کرد: حس می کنم او نگاه خوبی به من و فدراسیون کشتی ندارد. اگر او با آقای دبیر رییس فدراسیون مشکل دارد ربطی به مربی و کشتی گیران خوزستانی ندارد و باید تفکر خود را تغییر دهد. البته نوع رفتار او برای من مهم نیست و کارم را به نحو احسن انجام شد و در المپیک هم خوزستانی ها ما را سرافراز خواهند کرد.

می‌توانیم اتفاق خیلی بزرگی را رقم بزنیم

ایمانعلی زاده بیان کرد: خوزستان هیچ وقت قهرمان المپیک نداشته است اما می توانیم اتفاق خیلی بزرگ ر ا در کشتی استان رقم بزنیم اگر استاندار، مدیرکل ورزش استان و هیات کشتی حمایت کنند. احتمال دارد از شش وزن تیم ملی در المپیک، خوزستان سه سهمیه داشته باشد و می طلبد مسئولان کمک کنند. فقط ۱۰ ماه تا المپیک باقی مانده است و باید هر طور که می توانند حمایت کنند. باور کنید حتی تماس مسئولان استان برای احوال پرسی هم تاثیر دارد.

وی در پایان گفت: تیم ملی برای بازی های آسیایی آماده می شود که ۵۰ درصد ترکیب تیم ملی، فرنگی کاران خوزستانی هستند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : http://sedayejaride.ir/?p=2338

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.