• امروز : چهارشنبه - ۲۷ تیر - ۱۴۰۳
0
داستان‌های فضایی بر لبه حقیقت و تخیل حرکت می‌کنند

آمریکا موجودات فضایی را دستگیر کرده است؟ | راز منطقه ممنوعه ۵۱ در خاک آمریکا چیست؟

  • کد خبر : 1562
  • 13 شهریور 1402 - 17:57
آمریکا موجودات فضایی را دستگیر کرده است؟ | راز منطقه ممنوعه ۵۱ در خاک آمریکا چیست؟
فضا از دیرباز بسیار مورد توجه بشر بوده است، به‌گونه‌ای که بسیاری از داستان‌ها و خیال‌پردازی‌ها به فضا مربوط می‌شوند؛ داستان‌هایی که همواره موجودات فضایی یک پای ثابت آن بوده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صدای جریده، فضا از دیرباز بسیار مورد توجه بشر بوده است، به‌گونه‌ای که بسیاری از داستان‌ها و خیال‌پردازی‌ها به فضا مربوط می‌شوند؛ داستان‌هایی که همواره موجودات فضایی یک پای ثابت آن بوده‌اند. اما بشر در قرن بیستم پا را از داستان و خیال‌پردازی فراتر گذاشته و به دنبال مدارکی رفته که وجود موجودات فضایی را از داستان به واقعیت تبدیل کند.  

از ابتدای قرن بیستم با پیشرفت دانشمندان در صنعت هوایی و گشوده شدن دستاوردهای فضایی، گویی دید و ذهن انسان‌ها نسبت به مسائل فضایی نیز گسترده‌تر از سابق شد و داستان‌هایی مانند موجودات فضایی و بشقاب پرنده‌ها، رنگ وبوی واقعیت به خود گرفتند. برای نمونه گفته می‌شود این موجودات فضایی بودند که به مهندسان آلمانی در ساختن هواپیماهای پیشرفته‌تر در جنگ جهانی دوم کمک کردند و حتی این موضوع بیان شد که گهگاهی، موجودات فضایی به نیروی هوایی آلمان در جنگ، کمک مستقیم کرده‌اند.  

یا هر چند وقت یک بار ماجرایی درباره ارتباط کشور ایالات متحده با موجودات فضایی به گوش می‌رسد که در تمامی موارد، ایالات متحده خبرهای مربوطه را به شدت تکذیب کرده است. اما سوال اینجاست که اگر ایالات متحده تا این حد مطمئن از عدم‌وجود یوفوهاست، چرا سالانه بودجه‌های سنگین میلیارد دلاری برای تحقیق روی یوفوها یا یافتن ردی از موجودات فضایی در کنگره آمریکا تصویب می‌شود؟

یا چرا کشور آمریکا در مناطق وسیعی از خاک خود تحت شدیدترین مسائل امنیتی و سانسور خبری، ماهواره‌های متعدد رصد فضا را که شبانه‌روز در حال فعالیت هستند، راه‌اندازی کرده است؟ گهگاه نیز مشاهده شده که سانسور خبری به سرکوب خبری تبدیل شده است و دانشمندان و خبرنگارانی که قصد دارند تا مردم را از اطلاعات و مشاهدات خود باخبر سازند، به طرز مشکوکی برای همیشه ناپدید می‌شوند؟

*منطقه ۵۱، آزمایشگاه موجودات فضایی

یکی از این مناطق «منطقه ۵۱» در خاک کشور آمریکاست که در ۶۰سال اخیر به یکی از مناطق خبرساز دنیا تبدیل شده است. منطقه ۵۱ یک پایگاه سری نظامی است که در طول نیم قرن گذشته به طرز بسیار مشکوکی، دانشمندان و متخصصان نیروی هوایی آمریکا در آنجا در حال انجام آزمایش‌های فوق سری هستند.

در این بازه زمانی هر چند وقت یک بار داستان‌هایی مطرح می‌شود درباره این موضوع که آمریکا در این منطقه در حال انجام مهندسی معکوس روی یک بشقاب پرنده است و همین‌طور آزمایش‌های پزشکی و ژنتیکی روی یک موجود فضایی. درباره منطقه ۵۱ مستندها و فیلم‌هایی ساخته و کتاب‌هایی نیز نوشته شده است؛ همچنین در شبکه‌های خصوصی تلویزیون آمریکا برنامه‌های زنده‌ای با حضور دانشمندان و متخصصان فضایی درباره این منطقه به نمایش درآمده است که نیروی هوایی آمریکا در تمامی موارد و به سرعت، این مسائل را به شدت تکذیب می‌کند.

آمریکا موجودات فضایی را دستگیر کرده است؟ | راز منطقه ممنوعه ۵۱ در خاک آمریکا چیست؟
  عکس ماهواره ای از گروم لیک

منطقه ۵۱، یک پایگاه فوق سری نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی دره مرگ و دریاچه خشک شده «گروم لیک» است که در جنوب صحرای نوادا در غرب ایالات متحده و ۱۳۳ کیلومتری شمال غربی لاس وگاس واقع شده است.

هدف اصلی این پایگاه کمک به پیشرفت در صنعت فضا و هواپیماسازی و آزمایش روی تحقیقات سیستم‌های تسلیحاتی و حمایت از آن است. اما شایعات و برخی از مدارک به دست آمده از این منطقه، موضوع دیگری را مطرح می‌کند؛ یعنی تحقیق روی موجودات فضایی و بشقاب پرنده‌ها. در حقیقت مساله‌ای که باعث تقویت این شایعه می‌شود آن است که منطقه ۵۱ تحت شدیدترین حفاظت‌های امنیتی قرار دارد به گونه‌ای که این حفاظت‌ها تنها درباره‌ مسائل بسیار سری اعمال می‌شود.  

منطقه ۵۱ یک نام غیر رسمی برای این پایگاه نظامی است. درواقع این پایگاه نام‌های دیگری نیز دارد که از آن جمله «گروم لیک»، «گروم»، «مرتع بهشت»، «مرتع»، «شهر آب»، «مزرعه»، «جعبه»، «سرزمین رویاها»، «پروژه ۵۱»، و به‌طور خاص‌تر «سایت آزمایش» هستند. اما نامی که در این اواخر خیلی برای آن به کار می‌رود «فرودگاه خودمانی» است.  

درباره این اسامی احتمالات زیادی مطرح شده است. اول اینکه احتمال دارد این اسامی نام پروژه‌ها یا مراحل یک پروژه باشند یا این که اینها کدهای رمزی‌ای باشند که بین افرادی که در منطقه ۵۱ فعالیت می‌کنند، دارای معانی و مفهوم‌هایی هستند تا با به کار بردن این کدهای قراردادی در صحبت‌هایشان، جمله‌های آنها برای افراد دیگر غیرقابل فهم باشد.  

*تحقیقات نظامی در گروم لیک

گروم لیک یک پایگاه هوایی قراردادی به عنوان واحد پیشرو در استخدام نیروی انسانی نیست اما درعوض در فازهای آموزش، آزمایش و پیشرفت هواپیماها و سفینه‌های جدید نقش بسزایی دارد. سابق بر این، وجود این هواپیماها توسط نیروی هوایی ایالات متحده‌ آمریکا و سایر سازمان‌ها از قبیل سازمان سی‌آی‌ای (سازمان سیا) تایید شده است.  

*برنامه H۲

گروم لیک در طول جنگ جهانی دوم برای تمرین‌های توپخانه صحرایی مورد استفاده قرار می‌گرفت. بعد از جنگ جهانی دوم تا مدت‌ها از منطقه استفاده نشد تا اینکه در آوریل سال ۱۹۵۵ تیم تحقیقاتی لاک هید این منطقه را مکانی مناسب برای آزمایش هواپیمای جاسوسی یو-۲ یافت.

این هواپیمای جاسوسی در طول سالیان دراز در این منطقه مورد آزمایش قرار گرفت و می‌توان این‌گونه گفت که این هواپیمای جاسوسی از محصولات منطقه ۵۱ است. البته هواپیماهای ضد رادار دیگری در منطقه مورد آزمایش قرار گرفته‌اند که پس از اطمینان از عملکرد درستشان می‌توانیم آنها را نیز جزو محصولات این پایگاه فوق سری قرار دهیم.  

اما با وجود انجام پروژه‌هایی مانند هواپیمای جاسوسی یو_۲، عده‌ای این مساله را بیان می‌کنند که وجود چنین پروژه‌هایی، پوششی است بر هدف‌ها و فعالیت‌های واقعی‌ای که کشور ایالات متحده آمریکا در این منطقه در حال انجام آنهاست. این افراد معتقدند در کشور ایالات متحده آمریکا، برنامه‌های فوق سری همواره در پس برنامه‌های دیگری پنهان هستند و اگر آمریکا اعلام می‌کند که در این منطقه در حال انجام فلان کار است، قطعا هدف و برنامه دیگری دارد.  

*شوروی در پی کشف اتفاقات منطقه ۵۱

در زمان جنگ سرد، ماهواره‌های جاسوسی شوروی توانستند تصاویری از منطقه به دست بیاورند. پس از پایان جنگ سرد میان شوروی و آمریکا نیز ماهواره‌های غیر نظامی تصاویر دیگری با جزئیات بیشتر از پایگاه نظامی و منطقه حفاظت شده به دست آوردند. در این عکس‌های ماهواره‌ای، یک پایگاه نظامی غیر قابل توصیف نمایش داده می‌شود که یک باند فرود بسیار طولانی و آشیانه‌های زیادی دارد.  

*آیا باب لازار افشاگر یکی از بزرگ ترین معماها و رازهای تاریخ بشری است؟

رابرت اسکات لازار یا باب لازار، متولد ۲۶ ژانویه سال ۱۹۵۹ در فلوریدای آمریکاست. بنا بر گفته‌های باب لازار، او از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۸۹ به عنوان یک دانشمند فیزیک در منطقه‌ای با نام اس_۴ در نزدیکی گروم لیک کار می‌کرده است. او ادعا کرده که اس_۴ یک منطقه نظامی مخفی برای بررسی و امکان مهندسی معکوس روی بشقاب پرندهاست.  

آمریکا موجودات فضایی را دستگیر کرده است؟ | راز منطقه ممنوعه ۵۱ در خاک آمریکا چیست؟
  باب لازار، فیزیکدان ادعا می کند در منطقه ۵۱ دانشمندان در حال تحقیق بر روی یک بشقاب پرنده هستند

*حقیقت یا تخیل

داستان‌های لازار هیاهوی زیادی را مخصوصا در فضای رسانه‌ای به وجود آورد. عده‌ای داستان‌های باب لازار را پذیرفتند؛ اما ماجراهایی که او تعریف می‌کرد برای اکثریت در هاله‌ای از ابهام باقی ماند. «استانتون فریدمن» کسی بود که برای اثبات ادعاهای لازار شخصا دست به کار شد و خودش به بررسی‌هایی روی این موضوع پرداخت. شخص دیگری که ادعاهای لازار را بررسی کرد، دکتر دیوید مورگان بود.

دکتر مورگان تمام ادعاهای علمی لازار را بررسی کرد؛ ادعاهایی که لازار درباره سفینه فضایی آلیان‌ها به خصوص سیستم نیروی محرکه سفینه به دقت بیان کرده بود. بعد از بررسی‌ها دکتر مورگان اعلام کرد: «بعد از مطالعه و بررسی گفته‌های باب لازار درباره فیزیک سیستم نیروی محرکه یوفو در منطقه ۵۱، نتیجه اینجانب این است که اگر داده‌های ارائه شده توسط باب لازار صحت داشته باشند تمام یافته‌های پذیرفته شده اخیر فیزیکی نقض خواهند شد.

این بدان معنا نیست که امکان وجود چنین گفته‌هایی غیر ممکن باشد اما ارائه چنین سناریویی توسط باب لازار از نظر علمی با مشکل روبه‌روست. آقای لازار در بسیاری از موقعیت‌های توصیفی با فقدان اطلاع از تئوری‌های اخیر فیزیکی روبه رو هستند. »

*آیا هویت ویکتور فاش شده است؟

در یکی از شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی فیلمی جنجالی به مدت دو دقیقه و ۵۸ ثانیه پخش شد. بنا به گفته‌ها این فیلم را مردی به نام ویکتور به طور غیر قانونی در منطقه ۵۱ گرفته است. در فیلم یک موجود فضایی دیده می شود. این فیلم در حضور یوفولوژیست معروف – شان دیوید مورتون- در سیزدهم ماه مارس سال ۱۹۹۷ در یکی از شبکه‌های خصوصی تلویزیون آمریکا پخش شد و در آنجا آقای مورتون اعلام کرد که فیلم در سال ۱۹۹۶ گرفته شده است.

در این فیلم دو مرد دیده می‌شوند که یکی از آنها آن طور که معلوم است یک ژنرال ارتش آمریکاست و دیگری فردی است که می‌خواهد با موجود فضایی ارتباط برقرار کند. موجود فضایی نیز در درون یک اتاق شیشه‌ای قرار دارد. از نکات دیگر این است که فیلم  صدا ندارد و در درون یک اتاق تاریک گرفته شده است. دو مرد در فیلم پشت به دوربین ویکتور می‌نشینند؛ در حالی که یکی یونیفورم نظامی با ستاره‌هایی روی سردوشی لباسش دارد و دیگری صورت خود را پوشانده است و در درون اتاق میکروفون‌ها و سیم‌ها و وسایل پزشکی به چشم می‌خورد. موجود فرازمینی پوستی به رنگ قهوه‌ای مایل به صورتی، چشمانی سیاه و سری بزرگ دارد.  

آمریکا موجودات فضایی را دستگیر کرده است؟ | راز منطقه ممنوعه ۵۱ در خاک آمریکا چیست؟
  ادعا می شود  در منطقه ۵۱ روی موجودات فضایی پیدا شده آزمایش می شود 

آقای مورتون، مفسر تلویزیون دلایل زیادی مبنی بر مریض بودن موجود ارائه داد و همچنین دلایلی مبنی بر ناراحتی این موجود.  در انتهای فیلم شاهد آن هستیم که موجود فضایی دچار تشنج می‌شود؛ مثل اینکه دچار حمله ناگهانی شده باشد. دهان موجود باز و بسته می‌شود. در همان لحظه در مانیتور که به موجود وصل است، نشان داده می‌شود که ضربان قلب موجود فضایی به شدت در حال بالا رفتن است. دو نفر به سمت موجود فضایی می‌روند تا به او کمک کنند اما در همین لحظه فیلم قطع شده و به پایان می‌رسد.»

آیا فیلم صحت دارد؟

نظر افراد مختلف درباره صحت این فیلم متفاوت است. آقای مورتون اعتقاد دارد به دلیل همخوانی‌های قدرتمند و زیادی که با داستان‌های آلیان دارد، این فیلم واقعی است. همچنین در پایین تصویر کارکترهای ۲۷/ DNI  دیده می‌شود. DNI می‌تواند مخفف سازمان یا گروهی که مسوولیت مستقیم در منطقه ۵۱ را به عهده دارند باشد.

جورج نپ، خبرنگار تلویزیون نیز در برنامه تلویزیونی از باب لازار خواست تا چک‌های دریافتی خود را برای بینندگان به نمایش بگذارد و باب لازار نشان داد که روی تمام چک‌های دریافتی اش در زمان کار در منطقه ۵۱ مهر DNI خورده است. چگونه می‌توان درستی و صحت این قضیه را تشخیص داد؟ فقط می‌توان گفت که هر کس در این رابطه خودش باید تصمیم بگیرد.  

آمریکا موجودات فضایی را دستگیر کرده است؟ | راز منطقه ممنوعه ۵۱ در خاک آمریکا چیست؟
  ویکتور فیلمی برای شبکه های تلویزیونی فرستاد تا ادعای خود را درباره  موجود فضایی در منطقه ۵۱ ثابت کند

اما مساله دیگر اینکه اسن ویکتور هیچ‌گاه نخواست هویتش فاش شود زیرا او ادعا داشت هر کس که موقعیتش فاش شود توسط سازمان اطلاعاتی آمریکا کشته خواهد شد. او اعلام کرده بود که در گذشته نیز عده‌ای قصد داشتند این اطلاعات را به طور مستند برای عموم مردم جهان پخش کنند اما بعد از گرفتن این تصمیم دیگر از سرنوشت آنها کسی خبر دار نشده است.  

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://sedayejaride.ir/?p=1562

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.